Jazykohranie.sk

Jazykohrad pre deti

25. máj 2018
od 09:00
Zábavno-náučný program na námestí

Nám. 1. mája, Kultúrny dom

 

(Jazyková škola
ANDANTINO
a EUROMESTO)

Euromesto zabezpečí na Jazykohraní bohatý animačný program so zameraním na európske krajiny. Každý, kto Euromesto pozná, vie, že deti sa fantasticky zabavia a hrou sa naučia veľa nového

Program v MsKS v Senci – 25. mája 2018

Divadelné predstavenia a prednášky

Rozprávka v španielčine: Donkey Xote (poskytlo Španielske veľvyslanectvo)
Angličtinu si možno účinne zlepšovať aj sledovaním anglických filmov či rozprávok. Ak nechcete zostať len pri angličtine, započúvajte sa do španielčiny vo vtipnej rozprávke s českými titulkami – Donkey Xote, ktorú pre Jazykohranie zapožičalo Španielske veľvyslanectvo.

Miesto konania: Kultúrny dom

Čas: 14:00 – 15:30

Počet miest je obmedzený, prihlásiť sa môžete tu: Prihláška
Vhodné pre deti a mládež od 10 rokov vyššie (rozprávka je s českými titulkami).

Workshop Rakúskeho inštitútu (ÖI): „Nemecky jednoducho s prevzatými slovami”
Každý jazyk pozná fenomém „cestujúcich slov”. Je to znakom toho, že jazyk je živý, neustále v kontakte s inými jazykmi a kultúrami. Takéto slová, ktoré nájdeme aj v nemčine, sú mimoriadne nápomocné aj pri samotnom učení sa. My Vám ukážeme ako!

Miesto konania: Kultúrny dom

Čas: 9:45 – 10:45

Počet miest je obmedzený, prihlásiť sa môžete tu: Prihláška

Vhodné pre deti a mládež od 12 rokov i pre dospelých. Workshop bude v slovenčine.

Prednáška jazykovej mentorky a polyglotky Lydky Machovej: Ako som vďaka cudzím jazykom precestovala svet. A ty môžeš tiež.
Kolumbia, Peru, Kanada, Kazachstan, Transsibírska magistrála naprieč Ruskom… To je len krátky výpočet mojich ciest po svete. No zďaleka by som si cestovanie tak neužila, keby som neovládala jazyky, ktorými ľudia v tých krajinách hovoria. Sama som sa totiž naučila 7 jazykov, aby som sa dokázala porozprávať s hocikým jeho rečou a nie len prikyvovať a nahlúplo sa usmievať. Porozprávam vám o svojich zážitkoch, ktoré by som bez znalosti cudzích jazykov nezažila a pridám aj kopec tipov, ako sa môžete jazyky učiť aj vy zábavne a bezbolestne. Pretože angličtina a nemčina nie sú len predmety v škole, ale úžasné prostriedky, ktoré vám otvoria svet.

Miesto konania: Kultúrny dom, kinosála

Čas: od 11:15

Počet miest je obmedzený, prihlásiť sa môžete tu: Prihláška

Vhodné pre mládež od 13 rokov a dospelých. Prednáška v slovenčine.

 

Workshop Talianskeho kultúrneho inštitútu (IIC):  „Talianske trio”
Zažite Taliansko priamo v Senci! Na ukážkovej hodine pre začiatočníkov zistíte, aká je taliančina krásna a zaujímavá. Ponoríte sa do fascinujúcej talianskej kultúry (kvíz v slovenčine) a zažijete množstvo zábavy a smiechu pri spoznávaní talianskej gestikulácie, ktorá je najľahším spôsobom dorozumievania sa.

Miesto konania: Kultúrny dom

Čas: od 9:30

Počet miest je obmedzený, prihlásiť sa môžete tu: Prihláška
Vhodné pre mládež od 13 rokov a dospelých. Prednáška v slovenčine.

 

Divadlo Alf a Beth – Rozprávková abeceda
Po veľkom minuloročnom úspechu na Jazykohraní aj teraz prídu deti zo seneckých škôlok pobaviť vlk Alf a líška Beth s veselým divadelným predstavením, ktoré im pomôže pochopiť, že angličtina je zábavná a vôbec nie je ťažká.

Miesto konania: Kultúrny dom, kinosála

Čas: 9:30 – 10:15

Počet miest je obmedzený, prihlásiť sa môžete tu: Prihláška
Vhodné pre škôlkarov.

 

Euromesto – outdoorové aktivity pre deti
Euromesto je znalcom detských srdiečok a s množstvom atrakcií a hier pripravuje deťom nezabudnuteľné zážitky, zábavu i vzrušujúce poznanie krajín Európy. Trampolína, súťaže, skladačky a cukrová vata nemôžu chýbať.

Miesto konania: Nám. 1. mája

Čas: 9:15 – 15:30             

Vhodné najmä pre škôlkarov a školákov, popoludní vítané najmä detičky s rodičmi.

ABC books: predaj anglickej literatúry pre deti
Počas Jazykohrania budete mať možnosť prezrieť a kúpiť si nádherné anglické knihy pre deti (od tých najmenších po školákov) a podnietiť tak ich záujem a nadšenie pre tento jazyk. Ide o použité knihy v perfektnom stave, sú pestré, plné krásnych ilustrácií a za výbornú cenu! Vítané sú všetky deti i rodičia.

Miesto konania: Kultúrny dom

Čas: 9:15 – 15:30

Vítané najmä detičky s rodičmi (deti od 2 rokov, škôlkari), školáci do 11 rokov.

 

Vydavateľstvo Macmillan + Oxico – distribúcia jazykových kníh a cudzojazyčnej literatúry: výstavka anglických a nemeckých čítaniek + jazykových hier, čitateľský kútik
Na výstavke anglických a nemeckých čítaniek a jazykových hier si prídu na svoje čitatelia všetkých vekových kategórií, ktorí chcú čítať v cudzom jazyku, no netrúfnu si hneď na pokročilé texty, resp. nevedia si vybrať vhodnú literatúru. V malom čitateľskom kútiku budú mať možnosť prečítať si vzorové kapitoly z kníh, zahrať sa jazykové hry a následne si knihu alebo jazykovú hru aj objednať od distribútora. Skvelá možnosť ako sa zdokonaľovať v cudzom jazyku formou hry a zábavy!

Miesto konania: Kultúrny dom

Čas: 9:15 – 15:30

Vhodné pre deti od 7 rokov, mládež i dospelých.

 

Súkromná základná umelecká škola R. Madarászovej
Dorozumieť a vyjadriť sa dá nielen cudzím jazykom. Každá krajina má svoje typické tance, v ktorých sa nám prihovára „duša“ národa. Tejto reči porozumie každý, stačí mať vnímavé srdce, pozerať sa, počúvať a… možno sa nechať strhnúť rytmom. Súkromná základná umelecká škola R. Madarászovej sa na Jazykohraní prihovorí fascinujúcou rečou tancov rôznych krajín.

Vystúpenia sa budú konať priebežne priamo na Námestí 1. mája, prvé sa začne o 9:15.

Jazykohrad
Po minuloročnom Labyrinte Jazyková škola Andantino pripravila pre seneckých školákov tajomný Jazykohrad – miesto, kde si súťažné tímy zastupujúce jednotlivé senecké školy zmerajú sily v šikovnosti, bystrom ume a poznaní najpoužívanejších jazykov i krajín Európy. Po vyhlásení a odmenení víťazov bude Jazykohrad popoludní sprístupnený všetkým deťom.
logo-blue-andantino-jazykove-kurzy2

© Jazyková škola Andantino – andantino.sk.
Grafické spracovanie projektu: Zuzana Oros – Orflex.sk

Hlavný organizátor Andantino – jazyková škola v Senci sa zameriava na výučbu angličtiny, nemčiny, taliančiny, španielčiny a francúzštiny. Naše kurzy sú určené deťom, mládeži i dospelým od začiatočníkov po pokročilých, od jednotlivcov po skupinky i firmy. Deťom pomáhame vnímať cudzí jazyk ako bežnú súčasť ich života, stredoškolákov vedieme k plynulému a suverénnemu vyjadrovaniu sa v cudzej reči. Dospelých sprevádzame od základov po zvládnutie konverzácie na vyššej úrovni, učíme ich komunikovať s anglicky alebo nemecky hovoriacimi kolegami a obchodnými partnermi.